Gudukas LTD LT - EN - FR - IT - RU - LV -   
Apie mus Produktai Paslaugos Receptai

Patiekalai iš sraigių

Sraigių mėsos paruošimas

      Surinktas sraiges patalpinti medinėje ar plastikinėje prapučiamoje dėžutėje(sraigių kiekis negali viršyti trečdalio dėžutės tūrio)ir nemaitinamos laikomos 3-5 paras sausoje vėsioje vietoje. Išsivaliusios sraigės pasūdomos (kad sulystų į kiautelius) ir sumetamos į verdantį vandenį ( vandens kiekis turi mažiausiai 2 kartus viršyti sraigių kiekį). Po 5 minučių sraigės kiaurasamčiu išgraibomos ir dvidante šakute išlupamos iš kiautų. Aštriomis nukerpamas žarnynas, mėsa nuplaunama ir 3-4 verdama su prieskoniais ir druska.

Sraigių ir grybų sriuba

Reikalingi produktai (4-iems asmenims):
      200 gr nevirtos sraigių mėsos, ½ stiklinės sauso balto stalo vyno, 1 taurelė brendžio, 1 morka, 1 saliero lapas, 1 svogūnas, 300 gr šviežių grybų, 1-2 skiltelės česnako, puokštelė petražolių, mėsos sultinio, 1 kiaušinio trynys, alyvų aliejaus, druskos. Prie sriubos pateikiama: duonos skrebučiai, sviestas.
      Prie sriubos pateikiama: duonos skrebučiai, sviestas.

      1. Sraiges 15-20 min virti vandenyje, nugraibyti susidariusias putas. Sraiges išimti ir supjaustyti gabalėliais.
      2. Paskrudinti dviejuose, trijuose šaukštuose alyvų aliejaus, kartu su susmulkinta morka, salieru ir svogūnu. Viską užpilti baltu vynu ir brendžiu, , įpilti keletą samtelių sultinio, ir vis pamaišant labai lėtai virti 3 val, pridedant susmulkinto česnako ir petražolių( sriuba turi būti pakankamai tiršta).
      3. Grybus nuvalyti ir supjaustyti gabaliukais, paskrudinti alyvų aliejuje, leisti nugaruoti. Apkepusius atsargiai išimti
      4. Verdant sraigėms, įdėti grybus, viską išmaišyti ir virti dar valandą, vis papildant sultiniu; patikrinti sūrumą.
      5. Nuimti nuo ugnies ir atvėsinti. Į sriubą įmaišyti suplaktą kiaušinio trynį ir vėl pašildyti ant lėtos ugnies. Patiekti mažuose moliniuose dubenėliuose su skrudinta duona ir sviestu.

Sraigės mantovietiškam padaže

Reikalingi produktai (4-iems asmenims):
      80 gabaliukų išvalytų sraigių mėsos , 2 morkos, 2 saliero lapai, 4 svogūnai, 4 skiltelės česnako, 2 litrai sauso balto stalo vyno, 2 šaukštai pomidorų pastos, 100 gr sviesto, tarkuoto parmezano sūrio, druskos ir pipirų.
      Garnyrui: ką tik išvirta ar keptuvėje atšildyta kukurūzų miltų košė.

      1. Išimtą iš kiautų, nuplautą ir nuvalytą sraigių mėsą įdėti į puodą kartu su sutrintom daržovėm, baltu vynu, ir neatšildytu sviestu; virti apie keturias valandas.
      2. Verdant karts nuo karto pamaišyti vis įpilant po truputį vandens, jei reikia. Galiausiai įdėti druskos ir pipirų
      3. Paruoštas sraiges pabarstykite tarkuotu parmezanu ir patiekite karštas kartu su gabalėliu virtos, ar apkeptos kukurūzų košės.

Kiaušinienė su sraigėmis ir svogūnais

Reikalingi produktai (4-iems asmenims):
      500 gr sraigių mėsos, 3val išvirtų baltame vyne, 1 svogūnas, 2 skiltelės česnako, 6 kiaušiniai, 1 šaukštelis grietinės, svogūno laiškų, 1 šaukštelis cukraus, alyvų aliejaus, tarkuoto parmezano, aromatizuoto acto (aceto balsamico di Modena), druskos ir pipirų.

      1. Įmušti kiaušinius į talpų molinį dubenį, sudėti ir smulkiai sutrintas sraiges. Atskirai aliejuje pakepinti julienne supjaustytus svogūnus ir česnakus, viską sudėti kartu ir gerai išmaišyti (gaminys turi gautis pakankamai minkštas).
      2. Turinį supilti į kepimo formą, išklotą kepimo popieriumi, atsargiai, kad nepriliptų ir neviršytų kepimo formos aukščio, kitaip gerai neiškeps.
      3. Įdėti į karštą orkaitę ir kepti apie 15 minučių. Patiekti galima tiek karštą, tiek atvėsusią, tačiau visuomet pašlakstytą balzaminiu Modenos actu.

Sraigių duona

Reikalingi produktai (4-iems asmenims):
      1 kg miltų, 50 gr alaus mielių, 30 gr druskos, apie 500 gr virtos sraigių mėsos, 50 gr sviesto, smulkiai sutrinto česnako ir baziliko, 350 ml vandens, 100 ml alyvų aliejaus.

      1. Į minkštą sviestą įmaišyti baziliką ir česnaką; leisti sraigėms įsigerti į aromatizuotą sviestą, kaitinant ant lėtos ugnies (sviestas neturi užvirti).
      2. Ištirpdyti mieles ne per daug šaltame vandenyje. Sudėti miltus, druską, aliejų, vandenį bei susmulkintas sraiges; minkyti tešlą, kad taptų minkšta ir vientisa. Palikti 30 minučių, kad pakiltų.
      3. Formuoti mažus tešlos gabalėlius, sudėti juos ant kepimo skardos, ir palikti pakilti valandai šiltoje patalpoje. Po to kepti 15 minučių iki 190° įkaitintoje orkaitėje. Iškeptą duoną atvėsinti ant grotelių kad išgaruotų drėgmės perteklius.